A Vas Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara 2024. nyarán három szakmában indított mesterképzést. Az új szakképzési törvény elvében is szereplő tanulmányi eredmény alapú képzési és kimeneti követelmények a mestervizsgáztatás folyamatában is érvényesültek.
Az interaktív vizsgákon pedagógiai módszertani-, vállalkozásvezetési-, és szakmai ismereteikből adtak számot a jelöltek. A projektfeladat vizsgarészen az elkészült portfóliókat bírálta a vizsgabizottság. A portfólióban a vizsgázóknak be kellett mutatnia egy, a jelölt közreműködésével megvalósult villamos ipari kivitelezés teljes folyamatát. A leírásban ki kellett térni az esetleges műszaki problémák elhárítására tett lépésekre. Elvárás volt továbbá a képzési és kimeneti követelmények szerint, hogy a portfólióban jelenjen meg innovatív technológiák bemutatása, energiatakarékosságra tett javaslatok, munkavédelemmel összefüggő intézkedések.
A Projekt munka gyakorlati feladat vizsgarésze a Villamos ipari szerelési feladat automatizálási témakörből az alábbi szakmai feladatokból állt:
Vezérlő készülék (PLC) segítségével hajtástechnikai, épületfelügyeleti, automatikai berendezés vezérlése/szabályozása. A vezérlő program kiegészítése, feltöltése a PLC- be. A PLC be - és kimeneteinek bekötése. Vezérelt/szabályozott berendezés bekötése, beállítása.
A júniusban megkezdett tanulmányok után, a augusztus 29-30-i vizsganapokon 5 fő villanyszerelő vizsgázott sikeresen.
Ezúton is szeretnénk köszönetet mondani a képzési és akkreditált vizsgahelyszínként helyszínt biztosító büki Nestlé PURINA gyárnak! Támogatásuk nélkül nem tudtuk volna eredményesen lebonyolítani, megvalósítani a mesterképzést és a vizsgát.
A Vas Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara vezetősége és munkatársai nevében, ezúton is gratulálunk az új mestereknek az eredményes vizsgájukhoz és sok sikert kívánunk szakmájuk gyakorlása során.